Graduate Students

name / position room phone
Madeeha Ahmed
Supervisor: Chacko
MD Samrat Alam
Supervisor: Alessi
CCIS 3-045
Felipe Alencastro
Supervisor: Sanchez
CCIS 3-007
Jalene Anderson
Supervisor: Collins
Tory 3-099
Henok Asfaw
Supervisor: McGee
Tory 3-015
Natalie Aubet
Supervisor: Konhauser
ESB 3-008
Jonathan Banks
Supervisor: Moeck
ESB 3-019 D780-492-5031
Sady Barreto
Supervisor: Richards
Tory 3-022
Neil Beaton
Supervisor: Gleeson
CCIS 3-083
Justin Beckers
Supervisor: Haas
CCIS 3-083
Brad Bobey
Supervisor: Gingras
CCIS 3-059
Kurt Borth
Supervisor: Summers
Tory 3-101
Scott Botterill
Supervisor: Gingras
CCIS 3-004
Nurmaiya Brady
Supervisor: Agrawal
Tory 3-107
Laura Brin
Supervisor: Pearson
Tory 3-013
Daniel Brown
Supervisor: Reuter
CCIS 3-217
Justin Buller
Supervisor: Wolfe
Nyamgerel Burenmend
Supervisor: Potter
Yannick Bussweiler
Supervisor: Pearson
Tory 3-025
Sofia Calvo Rodriguez
Supervisor: Sanchez
CCIS 2-047
Gordon Campbell
Supervisor: Gingras
CCIS 3-004
John Alec Casey
Supervisor: Haas
CCIS 3-083
Nicholas Castle
Supervisor: Herd
CCIS 2-272
Laura Castro
Supervisor: Myers
CCIS 3-135
Saulo Castro-Contreras
Supervisor: Gamon
CCIS 2-041
Set Castro-Contreras
Supervisor: Konhauser/Gingras
ESB 3-013
Alison Cheesbrough
Supervisor: Garvin
Tory 3-105 B
Jing Chen
Supervisor: Sanchez
CCIS 2-053
Lin Chen
Supervisor: Creaser
CCIS 3-015
Yuyao Chen
Supervisor: Potter
Sarah Collier
Supervisor: Bush
CCIS 3-232
Benjamin Collins
Supervisor: Leighton
ESB 1-001
Tom Crozier
Supervisor: Gamon
Janina Czas
Supervisor: Stachel/Pearson
Tory 3-025
Real D'Amours
Supervisor: Wilson
Joshua Davies
Supervisor: Heaman
CCIS 3-031
Lauren Davies
Supervisor: Froese
CCIS 2-053
Jamie Davis
Supervisor: Sharp
CCIS 3-133
Evan DeLancey
Supervisor: Gamon
CCIS 2-041
David Dockman
Supervisor: Pearson
Tory 3-013
Robert Dokken
Supervisor: Waldron
CCIS 2-045
Hung Dong
Supervisor: Potter
Tian Dong
Supervisor: Harris
Tory 3-009
Ashley Dubnick
Supervisor: Sharp
CCIS 3-133
Sandra Duran
Supervisor: Sanchez
CCIS 2-047
Lauren Eberly
Supervisor: Sutherland
CCIS 3-232
Lauren Eggleston
Supervisor: Waldron
CCIS 3-019
Iman Entezari Najafabadi
Supervisor: Rivard
CCIS 2-053
Luisa Fernandes
Supervisor: Sharp
CCIS 2-272
Carolyn Furlong
Supervisor: Zonneveld
CCIS 3-059
Yarisbel Garcia Quintana
Supervisor: Myers
CCIS 3-232
ehssan Gheirati
tim gilbertson
Supervisor: Potter
Gabriela Gonzalez
Supervisor: Muehlenbachs
Tory 3-119
William Gordon
Supervisor: McGee
Tory 3-015
Nathan Grivault
Supervisor: Myers
CCIS 3-232
Shehla Gul
Supervisor: McGee
Tory 3-020
Hilda Gutierrez Paredes
Supervisor: Catuneanu
CCIS 3-007
Matthew Hardman
Supervisor: Pearson
Tory 3-24
Dominica Harrison
Supervisor: Sanchez
CCIS 3-007
Rasmus Haugaard
Supervisor: Konhauser
Tory 3-105 B
David Herbers
Supervisor: Gingras
CCIS 3-004
Danny Hnatyshin
Supervisor: Creaser
CCIS 3-015
Chelsea Horton
Supervisor: Mendoza
CCIS 3-045
Nan Hu
Supervisor: Wilson
CCIS 3-232
Niaz Hussain
Supervisor: Potter
Ahmed Ijaz
Supervisor: Richards
CCIS 3-025
Ali Imer
Supervisor: Richards
CCIS 3-025
Emma Jones
Supervisor: Wolfe
CCiS 3-216
Brian Joubert
Supervisor: Summers
Tory 3-101
Muhammad Khan
Supervisor: Potter
Ryan King
Supervisor: Pemberton, Gingras
CCIS 3-004
Gabrielle Klappstein
Supervisor: Rostron
CCIS 3-041
Levi Knapp
Supervisor: Harris
Tory 3-009
Mandy Krebs
Supervisor: Pearson
Tory 3-008
Cody Kuchka
Supervisor: Herd
CCIS 2-045
Kati Laakso
Supervisor: Rivard
CCIS 2-053
Leanne Labossiere
Supervisor: McGee
Tory 3-020
Ryan Lacombe
Supervisor: Waldron
CCIS 2-045
Jurgen Lang
Supervisor: Richards
CCIS 3-216
Reneilwe Lasarwe
Supervisor: Catuneanu
CCIS 3-023
Jianghanyang Li
Supervisor: Long Li
CCIS 3-083
Tiang Liang
Supervisor: Jones
Tory 3-024
Jingao Liu
Supervisor: Pearson
CCIS 2-043
Lijuan Liu
Supervisor: Richards
CCIS 3-216
Yaqian Long
Supervisor: Rivard
CCIS 2-053
Philip Lypaczewski
Supervisor: Rivard
CCIS 2-053
Yongxing Ma
Supervisor: Sutherland
CCIS 3-232
Antonio Magalhaes
Supervisor: Catuneanu
CCIS 3-023
Joseph Magnall
Supervisor: Gleeson
CCIS 3-037
Matthew Mahony
Supervisor: Froese
CCIS 2-041
Ginny Marshall
Supervisor: Wilson
CCIS 3-232
Hector Martinez
Supervisor: Reyes
CCIs 3-007
Julia McMillan
Supervisor: Harris
Tory 3-024
M. Esther McNairnay
Supervisor: Garvin
Tory 3-104
Naomi Miles
Supervisor: Creaser
CCIS 3-015
Aleksandra Mloszewski
Supervisor: Konhauser
CCIS 2-051
Darrin Molinaro
Supervisor: Leighton
ESB 1-001
Colleen Mortimer
Supervisor: Sharp
CCIS 3-133
Theetso Motsamai
Supervisor: Stachel
CCIS 3-023
Kyla Mottershead
Supervisor: McGee
Tory 3-020
Reed Myers
Supervisor: Gingras/Zonneveld
CCIS 3-059
Allison Neumann
Supervisor: Zonneveld
CCIS 3-059
Jennifer Newman
Supervisor: Herd
Tory 3-008
Mitchell Nicholoson
Supervisor: Sutherland
Clark Pennelly
Supervisor: Reuter
CCIS 3-217
Daniel Petrash
Supervisor: Konhauser
Tory 3-026
Duane Petts
Supervisor: Stachel
CCIS 3-043
Tiffany Playter
Supervisor: Zonneveld/Konhauser
CCIS 3-004
Carlos Portillo
Supervisor: Sanchez
CCIS 3-044
Saismruti Pradhan
Supervisor: Moeck
ESB 3-019780-492-5031
Laurence Pryer
Supervisor: Gleeson
CCIS 3-037
Joel Pumple
Supervisor: Froese
CCIS 2-041
Ilona Ranger
Supervisor: Heaman
CCIS 3-272
Cassidy Rankine
Supervisor: Sanchez
CCIS 2-051
Fujie Rao
Supervisor: Summers
Tory 3-101
Amir Razavi Khosroshahi
Supervisor: Richards
CCIS 3-216
Jesse Reimink
Supervisor: Chacko
CCIS 2-047
Min Ren
Supervisor: Jones
CCIS 3-087
Merilie Reynolds
Supervisor: Gleeson
CCIS 3-037
Tamar Richards-Thomas
Supervisor: Sutherland
CCIS 3-232
Michael Rogers
Supervisor: Gleeson
CCIS 3-031
Frederico Rueda Chapparro
Supervisor: Machel
Tory 3-9
Anja Rutishauser
Supervisor: Sharp
CCIS 3-133
Ramin Safaei Jazi
Supervisor: Rostron
CCIS 3-045
Shelby Sanders
Supervisor: Zonneveld
CCIS 3-004
Ian Scriver
Supervisor: Sharp/Kavanaugh
CCIS 2-051
Alina Shchepetkina
Supervisor: Pemberton/Gingras
CCIS 3-059
Alex Sheen
Supervisor: Heaman
CCIS 3-031
Qiao Shu
Supervisor: Pearson
CCIS 3-042
Danielle Simkus
Supervisor: Herd
CCIS 2-045
Daniel Skoreyko
Supervisor: Rostron
CCIS 3-045
Morgan Snyder
Supervisor: Waldron
CCIS 3-019
Michelle Speta
Supervisor: Rivard
CCIS 2-041
Emily Stafford
Supervisor: Leighton
ESB 1-001
Ricky Stevens
Supervisor: Sharp/Kavanaugh
CCIS 2-051
Rebecca Stone
Supervisor: Luth
ESB B-002 C
Lindsay Sutton
Supervisor: Reuter
CCIS 3-217
Leila Taheriazad
Supervisor: Sanchez
CCIS 2-053
Judit Takacs
Supervisor: Rostron
CCIS 3-041
Joshua Thomas
Supervisor: Jones
CCIS 3-087
Craig Thompson
Supervisor: Mendoza
CCIS 3-045
Eric Timmer
Supervisor: Zonneveld/Gingras
CCIS 3-004
Dawn Tobey
Supervisor: Zonneveld
CCIS 3-059
Sean Tombe
Supervisor: Richards
CCIS 3-216
Yesuf Tymko
Supervisor: Garvin
Tory 3-105 B
Noga Vaisblat
Supervisor: Harris
Tory 3-016
Qiqi Wang
Supervisor: Garvin
Tory 3-105
Ran Wang
Supervisor: Gamon
CCIS 2-041
Pedro Waterton
Supervisor: Pearson
Tory 3-013
Amelinda Webb
Supervisor: Leighton
ESB 1-001
siwen Wei
Supervisor: Li
CCIS 3-087
Shawna White
Supervisor: Waldron
CCIS 2-047
Christopher Wong
Supervisor: Gamon
CCIS 2-041
Robin Woywitka
Supervisor: Froese
Robin Woywitka
Supervisor: Froese
CCIS 2-041
Osbaldo Zamora Vega
Supervisor: Richards
Tory 3-022
Shimeng Zhang
Supervisor: Gingras
CCIS 3-059

Result: 158 record(s)